Коли справа стосується ходьби, найбільш очевидна цифра, яку багато хто з нас називає, це 10 000 кроків. Таку ціль потрібно досягти з точки зору щоденних кроків, необхідних для покращення нашого здоров'я.

Також є докази, які це підтверджують. Кілька досліджень останніх років показали, що щоденне виконання більшої кількості кроків пов'язане з меншим ризиком передчасної смерті. Але чи справді потрібно ходити саме 10 тисяч кроків?

Зверніть увагу Брехня, у яку ви вірили роками: міфи про інтервальне голодування та частоту прийому їжі

Які переваги ходьби

Ходьба є одним із найкорисніших видів фізичної активності. Вона допомагає підтримувати здорову вагу, покращує роботу серцево-судинної системи, знижує високий артеріальний тиск, а також позитивно впливає на ваш настрій.

Головна перевага ходьби для людей – це доступність і простота. Практично будь-який з нас може встати з дивана і пройтися, відчувши користь від цього заняття.

Яка користь від ходьби / Фото Unsplash

Чому немає сенсу робити 10 000 кроків щодня

Нам часто рекомендують робити 10 000 кроків на день, щоб зберегти своє здоров'я. Деякі джерела радять робити щонайменше 5 000 кроків.

Під час експерименту, що тривав 13 років, було виявлено, що люди, які роблять щонайменше 7 000 кроків на день, мають на 50 – 70% менший ризик ранньої смерті порівняно з тими, хто робить менш ніж 7 000 кроків на день.

Однак після певного моменту додаткові кроки не мають позитивного впливу, принаймні на цей конкретний результат.

Проходження понад 10 000 кроків на день не було пов’язано з подальшим зниженням ризику смертності,
– заявили дослідники.

Але навіть ці дані не варто сприймати як обов'язкову норму, а просто як якийсь орієнтир. Додатково можна звернути увагу на показники середньої активності, характерні для людей різного віку.