Періодичне голодування чи певна схема харчування часто рекламується як диво-дієта. Однак у цій сфері існує багато міфів, у які люди вірять все життя.

Зверніть увагу Чому сухі пластівці не варто їсти на сніданок

Найпоширеніші міфи про прийоми їжі та інтервальне голодування

Якщо людина не снідає, вона товстіє

Люди зазвичай вважають, що пропуск сніданку призводить до надмірного голоду, тяги до їжі та збільшення ваги.

Одне 16-тижневе дослідження за участю 283 дорослих із надмірною вагою та ожирінням не виявило різниці у вазі між тими, хто снідав, і тими, хто не снідав.

За таких умов важливо звернути увагу на ваші конкретні потреби. Комусь сніданок корисний, а хтось може його пропустити без негативних наслідків.

Частий прийом їжі допомагає зменшити почуття голоду

Деякі люди вважають, що періодичний прийом їжі допомагає запобігти надмірному голоду. Проте докази неоднозначні.

Хоча деякі дослідження показують, що часті прийоми їжі призводять до зменшення почуття голоду, інші дослідження не виявили ефекту або навіть збільшили рівень голоду.

Одне дослідження, яке порівнювало три або шість прийомів їжі з високим вмістом білка на день, виявило, що триразове харчування ефективніше зменшує відчуття голоду.

Достатньо їсти три рази на день / Фото Unsplash

Через періодичне голодування ви втрачаєте м'язи

Деякі люди вважають, що під час інтервального голодування ваше тіло починає спалювати м'язи. Правда в тім, що це трапляється під час дотримання дієти загалом. Жодні докази не свідчать про те, що це відбувається частіше при періодичному голодуванні, ніж при інших методах.

З іншого боку, дослідження показують, що періодичне голодування краще для підтримки м'язової маси.

В одному огляді періодичне голодування спричинило таку ж втрату ваги, як і безперервне обмеження калорій, але з набагато меншим зменшенням м'язової маси.

Періодичне голодування змушує переїдати

Дехто стверджує, що періодичне голодування призводить до переїдання під час прийому їжі.

Одне дослідження показало, що люди, які голодували протягом 24 годин, наступного дня з'їдали лише близько 500 зайвих калорій. А це набагато менше, ніж 2400 калорій, які вони втратили під час голодування.

Тому періодичне голодування може бути одним із найпотужніших способів для схуднення.