Ви точно чули, що треба пити кілька склянок чи літрів води, щоб підтримувати водний денний баланс. Але що ж кажуть фахівці? Розповідаємо далі.

Читайте також Дренаж – не детокс: чому цей процес надважливий для організму

Скільки треба пити води

На те, скільки необхідно вживати води на день, впливає низка факторів – місцевий клімат (сильна спека чи холод), стан здоров'я, вік та фізична активність. І якщо ви колись чули, що треба пити вісім склянок води на день, то вчені кажуть, що у цьому немає сенсу, адже організм зі сечею просто виведе зайву воду.

Потреба у рідині є індивідуальною. Той, хто активно займається спортом, найімовірніше, потребуватиме більше води, аніж людина, яка веде малорухливий спосіб життя. Баланс рідини залежить від гормону вазопресин та нирок.


Потреба у воді індивідуальна / Фото Pexels

Щодня здоровий організм має виділяти близько 500 мілілітрів сечі на день і споживати від 2000 до 3000 мілілітрів рідини. Йдеться не лише про воду, а й усі рідини, які вживаєте протягом дня і які можуть міститись у їжі.

Згідно з даними Національної академії наук США, більшість людей не має проблем із задоволенням своїх щоденних потреб у воді. Тіло само подасть сигнал у вигляді спраги, коли рівень гідратації падатиме. Вода, звісно ж, стане найкращими ліками.