Нав'язливого дискомфортного болю не завжди легко позбутись, а препарати неодмінно відгукнуться в іншій частині тіла наслідками. Тож якщо на пошуки причини не вистачає часу, а безпечне рішення потрібне тут і зараз – виконайте одну з цих методик.

Цікаво Не спішіть в аптеку: які продукти знизять рівень холестерину

Як позбутись головного болю

Причин болю у голові може бути безліч: від складних захворювань до стресу, зневоднення чи фізичного перенавантаження. Причиною хронічних больових відчуттів може бути брак сну, тому перш за все варто подбати про якісний відпочинок. Забезпечте свій організм 7 – 8-годинним сном.

Щоб допомогти собі заснути, не забудьте провітрити кімнату, відкласти всі гаджети за годину до сну, приглушити світло та уникати яскравих подразників. Експерти рекомендують також говорити приглушеним тоном перед сном, щоб не перенавантажувати мозок та підготувати фізичну та психічну складові до відпочинку.

Покращити загальне самопочуття також допоможуть прогулянки, можна їх влаштовувати якраз перед сном. Звичайна повільна ходьба допомагає активувати праву та ліву півкулі, що дозволить позбутись усіх нав'язливих думок та знайти розв'язання проблем. Харчування – ще один вірний супутник по життю, адже хронічні головні болі можуть бути сигналами організму про брак вітамінів та мінералів.


Як позбутись хронічного головного болю / Фото Pexels

Ці базові правила працюватимуть для покращення загального стану здоров'я та самопочуття, у перспективі позбавлять назавжди головного болю та інших проблем.Якщо головний біль застав неочікувано, а часу на такі довготривалі методи немає, користайтесь однією з наступних трьох безпечних та швидких порад.

Дихальні вправи

Глибоке дихання позитивно впливає на організм. Цьому є просте біологічне пояснення: коли ми максимально вдихаємо повітря, альвеоли повністю заповнюються, подаючи мозку сигнал, що організм забезпечений важливою речовиною. Це сприяє відчуттю безпеки й біль повільно минає. Про те, які дихальні вправи можна і треба виконувати, ми писали тут.

Ароматерапія

Ефірні олії з евкаліпта, розмарину, лаванди, м'яти й ромашки часто допомагають подолати головний біль, адже приводять у тонус нервову систему. Нанесіть кілька крапель на кінчики пальців, зробіть масаж у місцях, де відчуваєте слабкість. Ефект буде відчутний вже за кілька хвилин.


Ефірні олії стануть в пригоді / Фото Pexels

До теми Його неможливо замінити: найкорисніший овоч для людей похилого віку

Точковий масаж голови

Ефективним є і самомасаж найчутливіших точок голови, що ще називають акупресурою (традиційний для східної медицини точковий масаж). Потрібно всього лиш м'якими рухами не більше ніж хвилину з легкими натисками промасувати кілька місць: точки між та під бровами, а також у зоні перенісся. Завершити вправу рекомендується масажем з обох боків носа та задньої частини голови за вухами.