Всі ми чули про дивовижний вплив кофеїну на мозок, проте часто ігноруємо інші компоненти, які можуть мати геть інші властивості при взаємодії з людським організмом. Чому кава може розслабляти, розповідаємо далі.

Цікаво Плітки корисні для здоров'я: чому варто відкинути моральні застороги

Чому кава краде вашу енергію

Не перебільшуйте

Якщо кава ваш єдиний рятівник вранці та протягом дня, будьте обережні! З часом організм може звикнути до дії кофеїну і замість очікуваної енергії ви отримаєте лише втому. Лікарі рекомендують вживати не більше трьох чашок на день. Втома також може бути спричинена зневодненням, адже, як відомо, кава пришвидшує обмін речовин, тож часті походи в туалет можуть лише створити дискомфорт, призвести до знесилення та запаморочення.

Кофеїн може накопичуватись

Вживання кави перетворюється на американські гірки і миттєве збадьорення з часом змінює сильне відчуття втоми? Річ у тім, що кофеїн при потраплянні в організм сповіщає про свій прихід аденозинові рецептори в головному мозку. Вони виробляють компонент, який відповідає за відчуття втоми. Тимчасово кофеїн здатен стримувати виділення цих вісників втоми. Коли зупинити аденозин вже неможливо, він вивільняється і вас накриває відчуття повного занепаду сил.

Ви п'єте каву з цукром


Цукор та молоко крадуть вашу енергію / Фото Pexels

Кава з цукром чи молоком – не найкращий мікс бадьорості. Додатки, якими ви покращуєте смак кави, крадуть її тонізувальний ефект. Зокрема, підсолоджувач призводить до різкого стрибка цукру у крові, який з такою ж швидкістю згодом падає. Такі дії і призводять до відчуття втоми.

Надто висока чутливість до кофеїну

Так, страждають від кави не лише ті, чий організм звик до кофеїну. Якщо ви надто чутливі до цього тонізувального компонента, він може викликати виражений приплив енергії, інтенсивне виділення адреналіну. Прискорюється пульс, з'являються головні болі, нервозність, безсоння. Тривале споживання кави у таких людей супроводжується хронічною втомою через неспання та постійний стан напруження.