Неоголошена війна між жайворонками та совами триває вже дуже довго. Одні твердять про неймовірну продуктивність вранці, а інші звикли активно працювати саме ввечері.

Дізнайтесь Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Як час прокидання впливає на здоров'я

Нещодавно вчені здивували новим дослідженням, яке демонструє вплив біоритмів людини на тривалість життя. Як вияснилось, зростання ризиків захворіти на діабет або зіткнутись з серцевими захворюваннями може спричинити неправильний час на будильнику.

Новий експеримент провели вчені з Університету Рутгерса та Університету Вірджинії. До дослідження залучили 51 учасника, які вели малорухомий спосіб життя і мали метаболічний синдром. Всі вони правильно харчувались і займались спортом. Протягом тижня за їхніми біоритмами спостерігали експерти. Зокрема брали до уваги показники метаболічного здоров'я, такі як чутливість до інсуліну, здатність спалювати вуглеводи або жири для отримання енергії.

У результаті вчені побачили, що жайворонки спалюють більше жиру для отримання енергії як у спокої, так і під час фізичних вправ, а також були більш чутливими до інсуліну. Сови ж використовували менше вуглеводів під час виконання буденних справ чи занять спортом. Це дало підґрунтя для висновку, що сови більш схильні до ризику таких захворювань, як діабет 2 типу та хвороб серця.


Коли краще прокидатись, щоб худнути / Фото Pexels

Відмінності в метаболізмі жирів між жайворонками та совами показують, що добовий ритм нашого тіла може впливати на те, як наш організм використовує інсулін,
– пояснює Стівен Малін, один з авторів дослідження.

Цікаво Чи допомагає 1 година щоденної ходьби схуднути: результати досліджень

Тож ранішнє прокидання не лише знижує ризик захворювань, а й допоможе сполювати більше калорій протягом дня. Для людей, які намагаються схуднути, – це справжнє відкриття. Ранкове прокидання заряджає продуктивністю, дозволяє позбутись зайвого жиру та інтерпретувати його в енергію для нових втілень.

Вчені сподіваються, що таке відкриття допоможе медичним працівникам з використанням анамнезу та визначення хронотипу забезпечити кращу профілактичну допомогу.