Попри неймовірний смак та низку поживних речовин, полуницю не рекомендовано вживати певним категоріям людей. 24 канал розповідає, кому саме.

Дізнавайтесь Чому треба їсти персики

Кому не можна їсти полуницю

Перше категорія людей – алергіки. Ця червона ягода може спровокувати почервоніння шкіри, свербіж, нудоту, діарею, біль у животі чи навіть набряк гортані. А саліцилати, які є в полуниці, можуть викликати кропив'янку.

Є певні обмеження для дітей, вагітних чи мам, що годують. Дітям до 1 року категорично не можна вживати ягоду, найкраще – після 3 років, адже до цього часу існує небезпека харчових розладів і отруєнь, адже організм ще дуже чутливий до "хімії". Жінкам, які годують грудним молоко, теж варто утриматись, адже є ризик появи алергії в немовлят.


Полуниця рекомендована не всім / Фото Pexels

Відмовитись від полуниці потрібно людям із проблемами зі шлунково-кишковим трактом. Особливо, якщо у вас є певні загострення, як-от гастрит, виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки. Все через вміст щавлевої та саліцилової кислоти, що подразнює слизову оболонку шлунка.

Якщо у вас є певні хвороби нирок, не варто їсти багато цього продукту. Річ у тім, що в ньому міститься оксалат натрію, який може спровокувати появу каменів у нирках.

У разі прийому ліків проти тиску на основі енапрілу треба забути про полуницю. Таке поєднання призводить до додаткового навантаження на нирки.

До слова Чим корисна полуниця і кому її краще не їсти

Ще одна дуже важлива порада експертів: не треба вживати полуницю на голодний шлунок чи відразу після основного приймання їжі. Це допоможе уникнути проблем з травленням.