Щоб зі ще більшою охотою вживати мед або ж полюбити з нуля, розповідаємо про 6 його переваг для здоров'я. Деякі вас приємно здивують.

До слова Ці 3 продукти аж на третину знижують ризик розвитку деменції

Чому потрібно їсти мед

Поживні речовини

Мед – це по суті цукор, але без жирів і лише з незначною кількістю білків та клітковини. Попри це, у ньому є корисні для здоров'я рослинні сполуки – поліфеноли, які дозволяють запускати біохімічні процеси, що призводять до профілактики захворювань, очищення від токсинів, прискорення метаболізму.

В одній столовій ложці меду, тобто у 20 грамах, ви знайдете:

  • 61 калорію;
  • 0 грамів жирів;
  • 0 грамів білків;
  • 17 грамів вуглеводів;
  • 0 грамів клітковини;
  • 1% денної норми рибофлавіну;
  • 1% денної норми міді.

Антиоксиданти

Мінімально оброблений мед містить багато важливих біологічно активних рослинних сполук і антиоксидантів, як-от флавоноїди та фенольні кислоти. Темні сорти, як правило, містять більше антиоксидантів, ніж світлі. Вони зменшують ризик передчасного старіння, діабету другого типу та хвороб серця.


Вже додавайте мед до свого раціону / Фото Pexels

Вплив на рівень цукру у крові

Вживати мед краще, ніж цукор. Хоч він і підвищує його рівень у крові, але вищезгадані антиоксиданти захищають від метаболічного синдрому та діабету 2 типу. Також вчені виявили, що бджолиний продукт може підвищувати рівень адипонектину – гормону, який зменшує запалення і покращує регуляцію рівня цукру в крові.

Здоров'я серця

Мед може допомогти знизити кров'яний тиск, поліпшити рівень жиру в крові, регулювати серцебиття і запобігти загибелі здорових клітин. Усі ці фактори покращують роботу і здоров'я серця, хоча потрібно більше досліджень на цю тему.

Боротьба з кашлем

Мед може стати чудовим помічником при кашлі у дітей та навіть покращити сон під час хвороби. Однак, не давайте продукт дітям до 1 року через ризик ботулізму.

Читайте також Що станеться, якщо пити газовану воду щодня

Легко додати до раціону

Не потрібно нічого вигадувати. Мед чудово підходить для підсолоджування простого йогурту, кави або чаю, використання у кулінарії та випічці.