Хронічно підвищений рівень кортизолу може принести неабиякі клопоти: від висипань до нових зморшків. Якщо не хочете зітнутись з цими неприємними наслідками, розповідаємо, як розпізнати перші тривожні дзвіночки.

Цікаво Ліки, перевірені часом: 85-річна історія бренду Heel

Як шкіра реагує на стрес

Запалення та подразнення шкіри

Кропив'янка, псоріаз, екзема, дерматит і розацеа – це неповний ряд наслідків для шкіри, які можуть бути спричинені стресом. Перенавантажений мозок не здатен дбати якісно про всі органи, тому страждають захисні властивості шкіри. Стрес негативно впливає на процес регуляції та балансу, тож при проявах перших висипань варто негайно знайти причину та вміло боротись із наслідками.


Висипання ознака стресу / Фото Pexels

Тонка та чутлива шкіра

Коли тіло стресує, шкіра стає тоншою через аномально високий рівень кортизолу. Це відбувається через розщеплення дермальних білків. Тож шкіра дуже тонко реагує на будь-які подразнення та легко травмується.

Сповільнене природне загоєння рани

Епідерміс під час стресу ослаблюється, ризик інфікування підвищується, а природна здатність до загоювання знижується. Так ви легко отримуєте значні поранення, які довго не загоюються та створюють дискомфорт. Те саме стосується і висипань. Для надійного захисту ви можете використовувати засоби, які містять у складі гліцерин і гіалуронову кислоту.


Шкіра потребує уваги / Фото Pexels

Поява нових зморшків

Неминучим наслідком хронічного стресу є швидке старіння. Страждає весь організм, шкіра слабне, стає сухою, втрачає тонус та "тішить" новими складками. У цьому випадку найкращим рішенням буде ліквідація причини. Помічними у боротьбі також будуть вправи для обличчя, які покращують кровообіг та допомагають шкірі відновитись. Не забувайте і про масажні техніки, які теж варто проводити щодня.

До теми 5 способів, як відмити плями від фарби для волосся зі шкіри

Рубчаста або луската шкіра

У випадку, якщо ваша шкіра змінюється у короткі терміни до невпізнаваності: з'являються нові висипання, сухість та значна кількість рубців, негайно зверніться до дерматолога. Така реакція потребує оцінки спеціаліста, але ви можете завчасно почати боротьбу і знизити рівень стресу. Від високого рівня кортизолу страждає не лише шкіра, але й нігті і волосся: відлущення чи випадіння – ознаки того, що варто діяти вже і зараз. Заспокоїтись та налагодити здоровий ритм життя допоможуть дихальні вправи. Про те, як це впливає на організм та які вправи можна робити, ми розповідали тут.