Якщо газову плиту та фасади ви вже навчились відмивати, то з духовкою все може бути не так просто. Ви давненько ігнорували її? Тоді знадобиться екстрена та ефективна допомога. Дієвими методами ділиться 24 канал.

Цікаво Алергія на цвітіння: як позбутись симптомів

Як відмити духовку

Чимало людей припускається помилки, наносячи навіть найжорсткіший засіб проти жиру і намагаючись здерти губкою весь нагар. Існує куди простіший метод. Головний секрет полягає у тому, щоб дати засобу трохи часу.

Аби позбутись навіть дуже старих забруднень, варто розпилити будь-який мийний засіб у духовій шафі. Зверху накриваємо це паперовими рушниками. Поверх повторно розпилюємо засіб для видалення жиру, а тоді покриваємо все харчовою плівкою.

Це важливо зробити, аби засіб не висох, а весь час діяв. Так залишаємо все на кілька годин або цілу ніч, якщо забруднення сильні. Опісля знімаємо плівку разом з рушниками, залишки забруднень прибираємо губкою і змиваємо все.


Як очистити духовку / Фото Pexels

Інші дієві методи очищення духовки:

  • Змішайте лимонний сік і воду 1:1, змочіть губку та обробіть нею забруднення на стінках. Залишаємо на пів години і змиваємо чистою ганчіркою.
  • Для стійких забруднень можна скористатись лимонною кислотою, щедро змочивши деко водою. Поміщаємо його у духову шафу на 30 – 40 хвилин при температурі 200 градусів. Коли духовка охолоне, протріть її вологою ганчіркою.
  • Харчову соду нанесіть на стінки, а тоді розпиліть воду з розприскувача. Залишаємо на годину, а тоді протираємо ганчіркою, замоченою в мильному розчині.
  • Ще один спосіб передбачає обробку всіх поверхонь духовки нашатирним спиртом за допомогою пульверизатора або губки. Після нанесення дверцята духовки потрібно закрити і залишити на ніч. Зранку духовку слід помити чистою губкою.