Досі забороняєте собі з'їсти шматок улюбленого десерту, коли дуже цього хочете? Ніколи цього не повторюйте, як і всіх наступних "правильних" порад.

Цікаво Сон заради схуднення: вчені здивували новим дослідженням

5 ознак розладів харчової поведінки

Забороняєте собі те, чого хочете

Немає нічого поганому у тому, що ви обмежуєте себе у надмірному споживанні солодкого. Але коли йдеться про сувору заборону, навіть якщо це стосується зовсім крихітних порцій, варто задуматись. Дієтологи не рекомендують акцентувати лише на "корисних продуктах". Про шкоду такого підходу ми розповідали тут. Таке чітке розмежування експерти з харчування називають нездоровою нав'язливою ідеєю.

Ви боїтесь з'їсти зайве

Спроби збільшити кількість поживних страв у раціоні – це гарний підхід. Проте намагання дотримуватись суворо чіткого плану вже є ознакою розладу харчової поведінки. Ваш щоденний раціон не повинен перетворюватись у стресову ситуацію, особливо коли постає питання трохи розслабитись і дати волю своїм гастрономічним фантазіям.

При здоровому підході до їжі зміни щоденного графіка не повинні лякати, а походи у заклад з друзями не мають ставати джерелом тривоги.


Дозвольте собі розслабитись / Фото Unsplash

Контроль порцій

Ідея балансування їжі дуже правильна, але вона не має перетворювати вас на прискіпливого споживача, який вимірює кожен грам. У всьому є своя межа, тож звичайні поради дієтологів не повинні приносити дискомфорт у ваше життя, а кожні порції під час прийому їжі не мусить бути ідентичними за вагою та поживністю. Тут важливо прислуховуватись до потреб організму, а не орієнтуватись на цифру кухонних ваг.

Вас переслідує почуття провини через їжу

Це ще одна проблема, з якою стикаються прихильники "хорошої" та "поганої" їжі. Такий поділ веде до хронічного почуття провини за те, що ви з'їли навіть маленький шматок начебто шкідливого. У такому випадку ви починаєте бачити у собі здорову або нездорову людину.

До теми Допоможе безкоштовна програма: як почати бігати без шкоди для здоров'я

Спорт, як відпрацювання

Тренування не повинне бути покаранням. Ваше ставлення до фізичних навантажень, як до способу спалити зайві калорії чи позбутись їжі – це хибний підхід. Також шкідливо "заробляти" можливість потішити себе солодким.