Самотність – це не лише про емоційні почуття. Часто вона може мати фізичні наслідки: біль, проблеми зі сном і зниження імунітету. Ці кроки допоможуть відірватися від сумних депресивних думок та відчути себе частинкою соціуму.

Цікаво Його неможливо замінити: найкорисніший овоч для людей похилого віку

Як жити щасливо на самоті

Заміна понять

Формулювання має значення: напівпорожній чи повний стакан працює і з самотністю. Інтерпретуйте відсутність соціальній взаємодії у процес усамітнення – можливість побути наодинці та потурбуватись про себе.

Самотність – це шлях до самопізнання, розвитку творчої думки та саморефлексії. Дозвольте собі отримати задоволення від цього процесу.

Наповніть тишу звуком

Якщо вас лякає та засмучує тиша у вашій квартирі – ви можете це легко виправити. Фонова музика чи улюблена програма створять ілюзію присутності ще когось. Яким звуком наповнити квартиру:

  • музика: дослідження доводять, що вона зменшує почуття самотності;
  • аудіокнига: гарна альтернатива звичним паперовим книгам;
  • подкасти чи радіо: віддавайте перевагу розважальним тематикам, аби атмосфера навколо стала позитивною;
  • улюблене шоу чи фільм;
  • відчиніть вікно: чудовий спосіб відчути себе приналежними до соціуму, адже так ви зможете чути спів птахів та голоси перехожих.

Дзвінок другу


Короткі телефонні розмови врятують від самотності / Фото Unsplash

Навіть така нетривала віртуальна взаємодія зі знайомими, як кажуть дослідники, може допомогти зменшити самотність та принесе користь для психічного здоров'я. Тож звичайна 10-хвилинна телефонна розмова може все змінити, якщо ви не можете зустрітися особисто.

Прогулянка

Зміна навколишнього середовища допоможе відірватися від негативних думок та позбутись на якийсь час болю, спричиненого почуттям самотності. Якщо не знаєте, куди піти, ось кілька ідей:

  • Прогулянка улюбленим парком: акцентуйте на природі навколо, шукайте улюблені рослини чи птахів.
  • Спробуйте знайти у своєму районі вуличку, якою ще не гуляли. Не забудьте про привітання з сусідами.
  • Подумайте, що ще цікавенького є поруч з вашим домом: кав'ярня чи магазин, у яких можна ознайомитись з асортиментом.

Тварини – найкращі друзі

Так, собаки та котики не говорять, але їхня мовчазна підтримка часом неоціненна. Присутність тваринки вдома допоможе позбутись відчуття самотності, підняти настрій, зняти стрес. Дослідження також показують, що домашні тварини здатні покращити не лише психічне, а й фізичне здоров'я. Як бонус – це можливість регулярно виходити на вулицю.

Якщо наважитись на такі зміни складно – є гарна альтернатива. Пошукайте притулки у вашому місті та запропонуйте послуги волонтера: тваринок можна брати тимчасово на перетримку, відвідувати притулки, щоб з ними погратись, або ж навіть брати на прогулянки по місту.


Заведіть домашнього улюбленця / Фото Unsplash

До теми Ви будете почуватись самотніми: забудьте про обмеження в їжі

Пориньте у творчість

Позитивний вплив на психологічний стан точно будуть мати малювання, музика, танці та інші види мистецтва. Тож знайдіть серед різноманіття сфер ту, яка дозволить відволіктись та принесе задоволення.

Відпочиньте від соціальних мереж

Соціальні мережі – ще один негативний фактор впливу, який може посилити відчуття самотності. Це чудова платформа для спілкування з друзями та рідними, але точно не для "знайомства" з життям блогерів. Картинка може бути оманливою – пам'ятайте про це. Тож замість соціальних мереж обирайте інший спосіб комунікації.