Звичний поділ їжі на корисну та шкідливу втрачає будь-яку актуальність з кожним роком. Прибрати обмеження з раціону рекомендує зараз багато дієтологів. Вчені теж дослідили цю проблему зі сторони психологічного впливу на людину. Результати вражають.

Цікаво Знадобиться 2 хвилини: вчені розповіли, як швидко нормалізувати рівень цукру в крові

Обмеження = самотність: дослідження вчених

Досі у програмах багатьох експертів з харчування живе тенденція заборон на солодощі та інші продукти, які приносять нам радість. Проте вчені застерігають, що такий підхід до схуднення може мати не лише фізіологічні наслідки, зокрема набір ваги, а й психологічні.

Так, це справді інтригує, але дослідження 2019 року показує, що люди з обмеженнями у харчуванні частіше почуваються самотніми. Це пояснюють тим, що вони не можуть куштувати те, що їдять інші. Це викликає почуття пригніченості.

Уявіть, що ви у компанії друзів і дуже хочете разом з ними посмакувати морозимо, але змушені дотримуватись дієти та їсти лише "правильні" продукти. Ці думки супроводжує почуття відсторонення та самотності, навіть тоді, коли ви перебуваєте у колі знайомих.


Обмеження в їжі викликає почуття самотності / Фото Unsplash

Що саме досліджували автори

Вчені Корнельського університету провели сім досліджень та контрольованих експериментів. До одного з них залучили людей, які їли все без обмежень, та попросили не вживати так званих шкідливих продуктів. У результаті це посилило відчуття самотності. Один з дослідників пояснює, що зв'язок з іншими через їжу – це за своєю суттю соціальний досвід.

До теми Замість броколі – звичайна капуста: чим замінити дорогі продукти

Погіршення психологічного стану виникає не лише через бажання схуднути. Це стосується заборон вживання певних продуктів через алергію, проблем зі здоров'ям або релігійні чи культурні норми. Учасники відчували самотність незалежно від того, наскільки суворими були обмеження, та чи було це обов’язковим, чи добровільним.