Саме завдяки процесу метаболізму у вашому тілі з'являються сили для виконання буденних завдань, тож його не варто недооцінювати. Існує ціла низка факторів, які уповільнюють метаболізм, ваше тіло спалює менше калорій, так сил стає менше, а сантиметрів в талії – більше.

Цікаво Яка різниця між білими та коричневими яйцями: відповідь вас здивує

Що сповільнює метаболізм

Брак йоду

Йод необхідний щитовидній залозі, яка відповідає за регуляцію обміну речовин в організмі. Саме брак цього компоненту сповільнює метаболізм та залишає зайві калорії у вашому тілі. Найпростіше поповнити запаси йоду в організмі – додати йодовану сіль та морські водорості у раціон.

Прихований цукор


Мінімізуйте цукор / Фото Pexels

Цукор можна знайти не лише в улюблених солодощах. Щоправда, є велика різниця між натуральним цукром, який легко знайти складі фруктів, та цукром, який штучно додають у печиво чи соуси. Дослідження показує, що рафіновані вуглеводи здатні наносити куди гірший вплив на організм, ніж насичені жири. Річ у тім, що при потраплянні в організм підсолоджувач призводить до сплесків цукру та інсуліну в крові, що шкідливо для схуднення.

Відсутність сніданку

Свідоме ігнорування сніданку – це свідоме накопичення калорій. Саме після прокидання та тривалої перерви ваше тіло потребує продукту, який можна було б оперативно обробити та інтерпретувати в енергію. Для прискорення метаболізму експерти рекомендують снідати протягом години після пробудження.

Не забувайте про білок, який є важливою частиною нашого раціону, адже необхідний не тільки для росту м'язів. Збільшення споживання білка може прискорити обмін речовин, підвищити почуття ситості і навіть запобігти віковій втраті м'язової маси.

Пийте каву


Різка відмова від кави може сповільнити метаболізм / Фото Pexels

Різка відмова від кави, яку ви вживали тривалий час, точно уповільнити процес метаболізму. Кофеїн швидко всмоктується у кров, що прискорює серцевий ритм та обмін речовин. Експерти зазначають, що 3 – 4 чашки кави на день будуть безпечними для вашого здоров'я та метаболізму.

До теми Три ознаки раку, які проявляються вранці

Брак сну

Якщо ви активно боретесь із зайвими кілограмами, акцентувати варто не лише на правильному раціоні та фізичних вправах. Сон відіграє важливу роль у метаболізмі, тож неякісний нічний відпочинок може бути однією з основних причин уповільнення обміну речовин.

На практиці це довело дослідження сну, яке продемонструвало збої у процесі конвертації жиру на енергію через поганий сон. Відсутність сну також може призвести до уповільнення обміну речовин, адже тіло максимально накопичує енергію всередині.