Вчені не гарантують, що тривалий перегляд телевізора принесе вам користь, а навпаки, попереджають про можливі негативні наслідки. На що ви себе наражаєте, розповідаємо далі.

Цікаво Про що свідчить запалення: причини та способи лікування

Як телевізор впливає на тромби

Експерти Європейського товариства кардіологів вирішили дослідити вплив телевізора на загальний стан здоров'я. Вияснилось, що тривалий перегляд передач шкідливий для ваших тромбів.

Ви ризикуєте щоразу, коли затримуєте свою увагу в екрані довше, ніж на 4 години. Провідні кардіологи провели метааналіз кількох об'єднаних досліджень, що дозволило отримати більш точні і надійні результати, ніж при аналізі окремого дослідження.

Вияснилось, що існує тісний зв'язок між переглядом телевізора та венозною тромбоемболією. Ця недуга небезпечна тим, що включає тромби, які розвиваються в легенях та має інші фатальні форми. Якщо ви частенько любите засиджуватись перед екраном, то ризики зростають до 35%.

Дивіться телевізор правильно / Фото Pexels

Результати нашого дослідження також показали, що фізична активність усуває підвищений ризик утворення тромбів, пов'язаного з тривалим переглядом телевізора. Якщо ви збираєтеся переглядати телевізор, вам потрібно робити перерви. Ви можете вставати і розтягуватися кожні 30 хвилин або використовувати велотренажер. І уникайте поєднання телевізора з нездоровими закусками,
– пояснює провідний автор дослідження доктор Сетор Кунутсор.

Головний фактор ризику – відсутність руху протягом тривалого часу, що призводить до перетискання вен, погіршення кровообігу та застою крові у кінцівках. Внаслідок цих негативних впливів у вас зростають ризики утворення тромбів. Тож тривалі перегляди телевізора слід переривати на мінімальні фізичні навантаження: не лінуйтесь прогулятись на кухню за склянкою води, поєднуючи корисне з приємним.