Спільна проблема цих двох продуктів – високий глікемічний індекс, тобто вони призводять до коливань рівня цукру, тому протипоказані людям з діабетом. Які ще недоліки цих продуктів, розповідаємо далі.

Важливо знати Чому я завжди голодна: як виникає надмірний апетит

Хліб чи картопля: що шкідливіше

Високий вміст крохмалю в картоплі найбільше лякає людей, які намагаються схуднути. Особливо шкідливим для організму оброблений овоч – улюблена картопля фрі це уособлення цукру для організму. А високий глікемічний індекс провокує постійне відчуття голоду, порушення метаболізму і накопичення жиру в проблемних зонах.

Дієтологи все ж намагаються врятувати цей овоч, а можна зробити це завдяки правильному приготуванню. Експерти рекомендують готувати картоплю "в мундирі" або запікати в духовці, використовуючи при цьому мінімум води. При більш серйозній обробці крохмаль руйнується і продукт перетворюється у суцільні швидкі вуглеводи. Їсти таку страву можна не щодня. Безпечними для здоров'я та фігури будуть невеликі порції кілька разів на тиждень. А від смажених способів приготування – чипсів чи картоплі фрі – краще взагалі відмовитися.

Готуйте картоплю правильно / Фото Pexels

Що безпечніше

Беремо за основу глікемічний індекс глюкози, який дорівнює позначці 100. У картоплі фрі позначка 97, а у цілозернового хліба – 70 – 75 одиниць. Тож між картоплею фрі та хлібом, звісно, безпечніше обрати мучний продукт, але не поспішайте. Здорова альтернатива приготування картоплі знешкоджує її високі показники. До того ж овоч багатий мікроелементами й вітамінами.

Хліб таким списком позитивних вітамінів похвалитись не може, адже для його приготування зерно перед тим, як перетворитись у борошно, проходить шліфування. На цьому процесі обробки і втрачаються майже всі корисні властивості. Тому продукти з борошна вищого сорту практично не мають цінності для організму. Якщо ви полюбляєте хліб, краще обирати цільнозернових представників.