Не всі експерти про це попереджають, а варто було б. Коли воду не потрібно вживати, і як це пов'язано зі серцем, розповідаємо далі.

Цікаво Що зробити вранці, аби легко заснути ввечері: гайд від експертів

Коли не потрібно пити воду

Склянка води зранку є ключем до підтримання водного балансу та енергії. Важливо вживати рідину і протягом решти дня в достатній кількості для організму. А от від вечірнього "ритуалу" краще утриматись.

Річ у тім, що наслідок пиття води ввечері може бути серйознішим, аніж звичайний похід у туалет, який переб'є нічний сон. Проте з цього лише все починається. Коли ви прокидаєтесь і йдете у напрямку вбиральні, то вже порушуєте свій цикл сну. Через це організм може почати страждати від гормональних коливань, які є небезпечними для серця, а також можуть спровокувати розвиток ожиріння та діабет 2 типу.

Щоб вечірній прийом води не став для вас небезпечним, лікарі-кардіологи мають кілька порад. Важливо спати понад 7 годин на добу. Вищезгадані проблеми частіше виникають у людей, які приділяють сну менше часу. Також рекомендовано вживати від 300 до 500 мілілітрів рідини не пізніше, ніж за 2 – 3 години до сну.


Вода може стати шкідливою / Фото Pexels

Особливо обережним треба бути людям старшого віку. Вночі функція нирок молодого організму сповільнюється і сеча не виробляється з такою швидкістю, як протягом дня. Проте з віком нирки втрачають такі "особливості", що може лише збільшити частоту походів в туалет і порушення сну.

Тепер ви знаєте, що вечір – не найкращий час для вживання води. Але спішимо нагадати про важливість та усі переваги вживання води протягом дня:

  • вода виводить шлаки і токсини;
  • рідина нормалізує обмінні процеси в організмі;
  • покращує еластичність судин і стимулює роботу мозку;
  • забезпечує терморегуляцію організму;
  • покращує стан шкіри, нігтів, волосся;
  • інколи знімає головний біль та покращує імунітет.