Напрацювання хороших щоденних звичок може допомогти покращити сон. Про це варто подбати з моменту підйому. На цьому наголошують доктор медичних наук, фахівець з медицини сну Пітер Полос та доктор філософії, клінічний психолог Майкл Бреус.

Цікаво Ви неправильно змиваєте макіяж: які помилки допускають жінки при догляді за шкірою навколо очей

Як покращити свій сон

Прокидайтесь в один і той самий час

Коли ви просинайтесь, у мозок надходить сигнал, що ваш день почався, а вже приблизно за 14 годин настане сонливість. Важливо дотримуватись одного графіку і не порушувати його навіть тоді, коли на вихідні хочеться довше повалятись у ліжку. Це може коштувати вам хорошого сну вже наступного дня.

Ліжко лише для сну

Дуже важливо одразу ж підійматись, а не відпочиви вранці у ліжку. Також варто уникати такого відпочинку і протягом дня. В іншому випадку розуму важко буде потім асоціювати ліжко винятково зі сном.

Відкривайте штори

Відчуття світла, перш за все, дає сигнал вашому організму, що вже настав день і час прокидатись. Біле чи синє світло стимулює мозок. Це працює і в іншу сторону: коли ви відключаєте телефон чи ноутбук перед сном, щоб не напружувати очі та не бачити перед собою денне світло.

Медитуйте


Медитація покращує сон / Фото Pexels

Буде чудово, якщо ви зробите медитацію своєю звичкою номер один. Вона не повинна бути довгою чи важкою, достатньо всього 15 хвилин і повного розслаблення. Бонусом стануть дихальні вправи, які допоможуть контролювати стрес.

Займайтесь спортом

Так, без спорту ніяк. Фізична активність дарує чимало користі і сприяє здоровому сну. Але важливо пам'ятати, що високоінтенсивні тренування ввечері підіймають тиск і збільшують частоту серцевих скорочень, що може спровокувати складність при засинанні. Найкращим варіантом буде ранкове тренування.

І не забувайте про сніданок

Ранковий прийом їжі дуже важливий, адже впливає на нашу продуктивність протягом решти дня та хороший сон. Рекомендуємо сніданок зробити доволі ситним.