Ранковий чи вечірній, холодний чи гарячий – незалежно, який вид водної процедури ви оберете, якщо не знаєте, скільки часу вона має тривати, то користі не буде. Про всі рекомендації розповідає 24 канал.

Цікаво Секс і спорт: як цей мікс може змінити ваше життя

Скільки часу потрібно приймати душ

Для ефективного очищення та зволоження шкіри під струменем води потрібно провести 8 – 10 хвилин. Ця тривалість вважається оптимальною.

Якщо у душі ви полюбляєте проводити більше часу, спішимо вас застерегти – це може бути небезпечним. Занадто тривалі водні процедури під гарячою водою загрожують надмірною сухістю, яка виникає через вимивання зі шкіри природних жирів. Аби відновити баланс вологи після душу, можете використовувати зволожувальні креми на водній основі.

Є ще одна причина, яка змусить вас дотримуватись норми у 8 – 10 хвилин. Швидкий душ може може спричинити бактеріальні або грибкові інфекції.

Переваги контрастного душу


Котрастний душ починати потрібно з ніг / Фото Pexels

Не варто уникати контрастного душу, який має не лише очищувальну дію, а й психологічне та оздоровче підґрунтя. Його головна мета – загартовування. Під час цієї процедури ви чергуєте гарячу (40 – 45 градусів) і холодну (15 – 20 градусів) воду. Якщо дотримуватись рекомендації, контрастний душ здатен:

  • покращити кровообіг і зміцнити судини;
  • оновити верхній шар шкіри;
  • підвищити стресостійкість;
  • підвищити вироблення ендорфіну і норадреналіну, що робить нас щасливішими;
  • збадьорити.

Протипоказання теж є: уникати такої процедури варто людям з високою температурою і ГРВІ, серцево-судинними захворюваннями, циститом і захворюваннями нирок, а також жінкам під час менструацій і вагітності.

Переходимо до найважливішого: пояснення, як правильно приймати контрастний душ. Розпочинати водну процедуру варто з гарячих температур і закінчувати холодними. Спочатку мочимо ноги і повільно рухаємось вгору. Змінювати гарячу воду потрібно після 1,5 хвилини, холодну – після 40 секунд.

Дізнайтесь Як обігрівач шкодить сну: не псуйте собі відпочинок

По черзі мочимо різні частини тіла, уникаючи миття голови холодною водою, адже це може призвести до підвищення артеріального тиску. Загальна тривалість процедури повинна становити 5 – 7 хвилин.