Кава, чай, соки, алкоголь та молоко – головний список напоїв, без яких ми точно не бачимо свого дня. Чи страждає від них фігура, скільки можна вживати та, головне, скільки у склянці таких напоїв калорій – розповідаємо далі.

Цікаво Ситний сніданок – щоб схуднути: нове дослідження і рецепти, які допоможуть

Скільки калорій в улюблених напоях

Кава

Одна чашка смачної ранкової кави з молоком коштуватиме вам близько 150 кілокалорій. Якщо пити без додавання молока, то ви знатно зекономите, адже містить такий напій всього 4 – 5 кілокалорій. Збільшить цифру також і додавання цукру чи інших підсолоджувачів.

Якщо говорити винятково про здоров'я, то лікарі рекомендують не вживати понад 400 міліграмів кофеїну на добу (в одній чашці фільтр-кави або еспресо міститься 140 міліграмів кофеїну).

Чай

Користь від вживання чаю неодноразово доведена вченими. Всього дві чашки чорного чаю на день здатні захистити вас від багатьох захворювань та передчасної смерті. Про це дослідження детальніше ми розповідали тут. Зелений чай також має широкий список корисних дій, серед яких позитивний вплив на роботу мозку, метаболізм, зниження ризику розвитку деяких видів раку та надійний захист клітин. Калорійність теж вас потішить – всього 35 кілокалорій в одній чашці.


Чай корисний для організму / Фото Pexels

Яблучний сік

У контексті правильного харчування ми маємо на увазі лише натуральний яблучний сік, а не магазинних представників, у складі яких чимало шкідливих домішків. Склянка соку, звісно, калорійна, але й корисна. У 115 кілокалоріях ви знайдете вітаміни групи B, аскорбінову кислоту, вітамін Е та Н, кальцій, калій, магній, натрій, залізо та багато інших корисних речовин. Гарним бонусом стануть і антиоксидантні властивості яблучного соку, які нормалізують роботу клітин мозку, виводять вільні радикали, сприяють оновленню та омолодженню клітин.

До теми Як зелений чай впливає на організм людини: вчені знайшли ще 2 неочевидні переваги напою

Алкогольні напої

Їх дієтологи рекомендують мінімізувати в раціоні, але для любителів пива та вина розкриваємо калорійні карти. Зі 100 грамами винного напою ви споживаєте 125 кілокалорій. Пів літра пива наситить організм близько 215 кілокалоріями. Пам'ятайте, що за присутності етанолу в крові організм намагається якомога швидше вивести зайву енергію в жир, що блокує процес жироспалювання. Тож алкоголь не стане гарним супутником для тих, хто намагається схуднути.

Скільки калорій ми випиваємо з напоями: фотодобірка

Скільки калорій у каві / Фото aleksasvarovskyh


Скільки містить калорій чай та молоко / Фото aleksasvarovskyh

Калорійність пива та Coca-Cola / Фото aleksasvarovskyh

Скільки калорій містить вино і яблучний сік / Фото aleksasvarovskyh