Згідно з результатами, вживання від двох чашок чорного чаю напряму пов'язане зі зниженням ризику смерті. Деталі дослідження та висновки вчених розкриваємо далі.

До теми Як зелений чай впливає на організм людини: вчені знайшли ще 2 неочевидні переваги напою

Чай врятує від передчасної смерті

У новому дослідженні взяли участь майже пів мільйона людей різної статі віком від 40 до 69 років. Деякі учасники до початку експерименту взагалі не вживали чорний чай, натомість інші мали звичку випивати до 10 кружок на добу.

Біобанк, куди люди періодично протягом 10 років люди вносили свої дані, проаналізував стан здоров'я та показники після первинного опитування. В результаті вчені виявили, що учасники, які пили дві або більше чашок чаю на день, мали менший ризик смертності від серцево-судинних захворювань, ішемічної хвороби серця чи інсульту.

Дослідники були вражені, адже звичайна звичка пити чорний чай може продовжити вам життя. Проте вони повідомляють, що для точної перевірки необхідно провести додаткові клінічні випробування.

Чорний чай корисний для здоров'я / Фото Unsplash

Чи не зашкодить цукор або молоко

Чимало любителів чаю вживають цей напій із додавання цукру або ж молока. Для вас також є позитивні новини. Корисний вплив напою на організм не надто знижується, якщо його пити з улюбленими додатками. Однак варто пам'ятати, що це не найбільш корисний спосіб. Вчені рекомендують скорочувати кількість цукру і насичених жирів, які є у складі молока.

Цікаво Знадобиться 2 хвилини: вчені розповіли, як швидко нормалізувати рівень цукру в крові

Інші дослідження, які доводять користь чаю

Дослідження, проведене у 2013 році, доводить, що чай може сповільнити ріст ракових клітин, а у 2014 році вчені запевнили, що зелений чай зменшує ризик зниження когнітивних функцій.

Це дослідження не доводить, що споживання чаю знижує смертність, але воно свідчить про те, що якщо ви зараз п'єте чай – і особливо чорний чай, який був найпопулярнішим у Великій Британії – ви можете продовжувати це робити,
– пояснює один з дослідників Говард Сессо.