Втім, оптимальна тривалість сну викликає у багатьох суперечки, а дарма. Вона для усіх індивідуальна. Та все ж є поради, які допоможуть вам добре спати та не шкодити здоров'ю.

Дізнавайтесь Бурхливе поєднання: чи впливає секс на сон

Скільки треба спати, щоб зберегти здоров'я

Сон та самопочуття – пов'язані. Перший може стати причиною другого і навпаки. Також нічний відпочинок впливає на ваше здоров'я. Медики довели, що люди, яким за 50 і які стабільно сплять мінімум 5 годин на добу, мають менше шансів отримати хронічні проблеми.

Медичний журнал PLOS Medicine протягом 20 років стежив за здоров'ям і сном 8 тисяч держслужбовців у Великобританії. Під час експерименту фіксували середню тривалість сну у будні, перевіряли людей на наявність хронічних захворювань (діабету, раку, хвороб серця).


Спати рекомендовано 7-8 годин / Фото Pexels

Стало відомо, що британці, які спали 5 годин на добу або менше, мали на 30% вищий ризик множинних захворювань, аніж ті, хто вночі відпочивав близько 7 годин. Хронічні захворювання, своєю чергою, впливали на вищий ризик смертності серед 50-річних учасників експерименту.

Зрештою, дослідники з Університетського коледжу Лондона та Паризького університету підтвердили до цього відомі рекомендації – оптимальна тривалість сну на добу становить 7-8 годин.

Ця робота підтверджує, що короткий сон є шкідливим для організму. Хоча для деяких людей це нормально. Їм достатньо спати лише кілька годин на день. Велике питання полягає у тому, чому деякі люди сплять менше. У чому причина і чи можемо ми щось із цим вдіяти? Сон певною мірою є змінним чинником протягом життя", – розповідає професор і директор Суррейського центру сну Дерк Ян Дейк.

Читайте також Що зробити вранці, аби легко заснути ввечері: гайд від експертів

Поради для гарного сну та самопочуття:

  • підтримуйте регулярний графік сну;
  • активно проводьте свій день, але перед сном зменшіть навантаження;
  • постарайтесь не спати вдень;
  • подбайте про свій сон, зробивши спальню місцем для розслаблення – перевірте щільність штор, комфортність температури у кімнаті, постільної білизни тощо;
  • спробуйте уникати напоїв з кофеїном та алкоголю перед сном;
  • не засмучуйтесь, якщо не можете заснути – встаньте і зробіть щось для релаксу, наприклад почитайте книжку.