Цибуля має антибактеріальні, антиоксидантні і протизапальні властивості. Традиційно цибуля використовується для зменшення закладеності носа, а також для полегшення свербіння, які виникають через укуси комах. Ділимося з вами кількома з цибулевими хаками, які можна легко зробити вдома.

Цікаво Чому не можна повторно заварювати пакетик чаю

Цікаві способи використання цибулі

Допомагає полегшити закладеність носа

Залежно від кількості з'їденого, цибуля може забезпечити до 25% рекомендованої кількості вітаміну С, яку ви повинні споживати щодня. Вона також містить фітохімічні речовини, які допомагають зміцнити імунну систему. Настій цибулі може пом’якшити симптоми застуди та інших вірусних інфекцій, таких як грип, включаючи закладеність носа та бронхіт.

Доведіть до кипіння літр води і додайте цілу цибулину. Коли закипить, додайте кілька скибочок свіжого імбиру. Додайте кілька скибочок лимона і 3 зірочки анісу. Перш ніж пити, дайте настою охолонути.

Очищає плями на одязі

Плями на одязі, утворені потом або вологою в області пахв, можна відчистити, натерши їх цибулею.

Натріть забруднене місце половинкою свіжозрізаної цибулини. Переконайтеся, що тканина просочується соком цибулі. Залиште на 10 хвилин.

Якщо пляма була на тканині протягом тривалого часу, потріть її цибулею, а потім залиште замочувати у воді на 24 години. Помийте гарячою водою з мийним засобом або рідиною для миття посуду.

Виводить іржу з металів

Щоб відновити метал, просто використовуйте цибулю. Це досить ефективний спосіб очищення іржі з ножів або ножиць, і він не вимагає використання хімікатів.

Цибулю розріжте навпіл. Натріть нею іржу й протріть сухою ганчіркою.

Змиває жир з гриля

Ще один чудовий прийом, який не тільки натуральний, але й досить ефективний, — це використання сирої цибулі для очищення жиру.

Половинку цибулини насадіть на виделку. Енергійно протріть гриль, щоб позбутися всіх слідів жиру.


Цибулею можна відчистити жир на грилі / Фото Unsplash