Є чимало різновидів голоду, проте його все ж можна контролювати. Якщо хочете навчитись керувати своїм апетитом без шкоди для здоров'я, варто дотримуватись деяких правил. Про них розповідаємо далі.

До теми Як зробити раціон кориснішим: 6 правил ідеального харчування

Прості способи контролювати апетит

Снідайте

Щодо важливості ранкового прийому їжі точаться дискусії. Нове дослідження демонструє, що калорійний сніданок протягом решти дня пригнічував апетит і почуття голоду, сприяв фізичній активності та насиченості. У такому випадку вечеря повинна бути доволі легкою.


Ситний сніданок – помічник у втамуванні голоду / Фото Pexels

Не забувайте про воду

Вживання води є важливим для організму з різних причин. Наповнений шлунок (чи то їжею, чи то водою) посилає сигнал про те, що варто припинити їсти. Також вода до чи після прийому посилює ситість. Потрібно близько двох чашок, щоб ваш шлунок відчув ситість.

Скажіть ні "зручній" їжі

Рекомендуємо позбутись закусок на кухні, які ви можете з'їсти без зайвих зусиль – переважно те, що стоїть поруч з вами. Звісно ж, провели спеціальний експеримент. В офісі були розставлені посудини з цукерками в трьох різних місцях: на столі, в ящику стола та на певній відстані від столу.

По 9 цукерок на день учасники їли з миски на столі, по 6 – у шухляді та по 4 – коли треба було йти за ними. Відтак, чим більше зусиль ви прикладаєте для отримання їжі, тим менше шансів у вас з'їсти щось зайве.

Добре спіть

Якщо ви не виспались, то будете частіше відчувати голод. Річ у тім, що окремі частини мозку активізуються у випадку недостатнього відпочинку. Здоровий сон (близько 7 – 8 годин) же допомагає знизити кількість їжі на близько 270 калорій протягом дня, порівняно з людьми, які хронічно недосипають.

Хороший сон сприяє контролю апетиту / Фото Pexels

Вживайте каву

Потрапляння кофеїну в організм допомагає зменшити почуття голоду завдяки підвищенню рівня пептиду (гормону ситості). Також кава є хорошим природнім підсилювачем метаболізму.

Ви будете здивовані Чай з медом: пари продуктів, які не можна вживати разом

Їжте збалансовано

У харчуванні повинен баланс. Потрібно вживати достатньо білка, клітковини, вуглеводів та інших важливих для організму речовин. Так, фрукти, овочі, бобові, цілісні зерна вважають хорошими засобами боротьби з голодом. Страви з м'ясом, рибою, куркою, яйцями дозволяють почуватись ситими. Для приглушення апетиту вживайте ще авокадо, оливкову олію, горіхи й насіння.