Відтак, набір ваги, який припав на холодну пору року, – це природний процес, тому не варто впадати у відчай при виявленні жирових відкладень на боках. Існують ефективні способи, які допоможуть відновити стрункість, утім, тренери попереджують, що одних лише тренувань буде недостатньо.

Читайте також Як позбутися від болю в суглобах: 6 дієвих вправ

Чи можна позбутися від складок на боках за допомогою фізичних навантажень

Поява складок – це природний процес
Поява складок – це природний процес / Фото Pinterest

На жаль, дієвих вправ, націлений виключно на боки не існує. Локальне жироспалювання – це лише міф, в який хочеться вірити тим, хто шукає легких способів схуднення.

Як і у випадку з будь-якими проблемними ділянками, вам доведеться змінити раціон: дотримуватися балансу білків, жирів і вуглеводів, а також відстежувати кількість споживаних калорій.

Водночас, щоб спалювати жирову тканину, важливо витрачати значно більше енергії, ніж ви отримуєте з їжею. Добова кількість отримуваних та витрачених калорій повинна розраховуватися з врахуванням вашого типу активності, тривалості інтелектуальної роботи та ряду особливостей організму.

Як підтягнути прес

Основна функція прямого м'яза живота – утримання хребет у вертикальному положенні. Другорядні функції – це згинання корпусу. Тому будь-які модифікації таких вправ підуть вам на користь. Головне в цій справі – дотримуватися правильної техніки виконання.

Які вправи не допоможуть позбутися від складок на боках

Вправи не можуть прибрати жир виключно на боках. В основному процес схуднення відбувається завдяки раціональному харчуванню та фізичним навантаженням на все тіло.

Що стосується конкретних вправ, не слід робити акцент на планці в статичному варіанті. Так посилюється внутрішньочеревний тиск, що в перспективі не дуже корисно для кровоносних судин. До того ж напруження м'язів живота і підкручення тазу може спровокувати появу поперекового лордозу (вигин хребта, звернений опуклістю вперед), що негативно позначиться на вашій поставі.

Обмеженням для вправ на м'язи живота може стати діастаз – розбіжність внутрішніх країв цих м'язів. В такому випадку тренування повинні бути максимально плавними та повільними, бажано – під наглядом тренера.