Певно, у вас були ці хороші часи, коли ви могли насолоджуватися будь-якими десертами та калорійними стравами, і все ще не набирати жодного зайвого кілограма. Тоді ваш метаболізм працював на повну та швидко спалював ті калорії, що ви споживали. Експертка Алекса Меллардо поділилася секретами, які допоможуть пришвидшити метаболізм.

Цікаво Овоч №1 для зниження рівня цукру в крові: дієтолог рекомендує

Збільште споживання білка

Ви могли про це не знати, та для перетравлення білка вам потрібно більше енергії, ніж для того, щоб перетравлювати жири та вуглеводи. Отримати білки ви можете з різних продуктів – нежирного м'яса, деяких рослинних продуктів чи молока. У будь-якому випадку вони можуть кардинально змінити ваш метаболізм.

Споживання великої кількості білка може призвести до пришвидшення метаболізму, адже це пов'язано з термічним ефектом їжі.

Пийте холодну воду

Вам вже точно доводилося чути про користь споживання води у достатній кількості, проте існує невеликий секрет, який допоможе спалювати калорії швидше – воду краще пити прохолодною. Так вашому тілу доведеться витратити додаткові калорії для того, щоб нагріти її до температури вашого тіла.

Холодна вода може пришвидшити метаболізм
Зволоження організму може прискорити метаболізм / Фото Pexels

До того ж одне дослідження показало, що щоденне вживання 500 мілілітрів води допомагає пришвидшити метаболізм на 30% і у чоловіків, і у жінок. Ця проста звичка допоможе зберегти водний баланс і буде особливо корисною, якщо ви питимете воду перед їжею.

Більше рухайтеся

Те, що ви робите поза сном, вживанням їжі та тренуваннями також дуже вадливо. Калорії, які ви спалюєте у цей період, називають термогенезом без фізичної активності. Інакше кажучи, метушіння, стояння та ходьба точно є кращими для вашого метаболізму, ніж звичайне сидіння.

Тож навіть якщо ви маєте роботу, що вимагає від вас сидіння, не забувайте давати собі короткі перерви та прогулюватися, а можливо, навіть робити невеликі розтяжки, щоб почуватися краще.

Пийте зелений чай

Ваша ранкова чашка зеленого чаю чи навіть кави – це не просто спосіб збадьоритися; це також дасть вам можливість прискорити обмін речовин. Річ у тому, що в зеленому чаї містяться деякі сполуки, які допомагають прискорити цей процес, зокрема кофеїн та катехіни.

Їжте більше гострої їжі

У гострих продуктах міститься речовина під назвою капсаїцин – найбільше її можна знайти у перці чилі. А він відомий своєю здатністю прискорювати метаболізм, нехай і зовсім трохи. Капсаїцин підвищує рівень тепла, яке виділяє організм та змушує вас спалювати більше калорій.

Втім, чимало людей не можуть їсти достатньо гостру їжу, щоб це справді дало ефект.