Наразі кількість хворих на діабет 2 типу у світі швидко зростає. Загроза цієї недуги ще у тому, що вона тягне за собою чимало інших захворювань, тож за нормальне та спокійне життя вам доведеться боротись кожного дня.

Цікаво Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Профілактика діабету

Додайте рибу у раціон

Замість червоного м'яса чи птиці рекомендуємо вживати рибу чи яйця. Вчені провели дослідження, яке виявило, що вживання 100 грамів червоного м'яса щоденно підвищує ризик захворіти на діабет 2 типу на 22%.

Мінімізуйте кількість алкоголю

Алкоголь – ще одна з причин забути про спокійне та здорове життя, адже збільшує ризики захворювання на діабет. Пояснення дуже просте: надмірне вживання алкоголю може призвести до хронічного запалення підшлункової залози. Тоді робота органу погіршується і він не здатен виробляти інсулін, що є прямим шляхом до захворювання.

Позбудьтесь зайвої ваги


Схуднення – ефективна профілактика / Фото Pexels

Чудовим методом профілактики для людей з ожирінням стане схуднення. Вчені стверджують, що зниження маси тіла може бути пов'язане зі зниженням ризиків захворювання на діабет. Навіть якщо ви схуднете всього на 7%, процент захворювання знижується майже в половину.

Займайтесь спортом

Ця порада безпосередньо пов'язана з попереднім пунктом. Але спорт не лише допоможе позбутись зайвої ваги, але й матиме гарну винагороду від організму: нормалізація кров'яного тиску, рівня холестерину та покращення транспортування глюкози з крові до клітин.

Малорухливий спосіб життя, на жаль, може стати причиною діабету. Тож не забувайте тішити свої м'язи протягом години бодай кількома хвилинами руху.

Відмовтеся від куріння

Раніше ми розповідали, що сигарети мають вплив не лише на курця, але і його майбутні покоління – детальніше про це читайте тут. Але паління також тісно пов'язане з діабетом 2 типу. Хімічні речовини, які є у сигаретах, при потраплянні в організм завдають шкоди клітинам і перешкоджають нормальному функціонуванню. Збій призводь до запалення, запалення знижує ефективність інсуліну і захворювання вже не уникнути. Ще одна причина – артеріальний тиск, показники якого сигарети вміло підвищують. Як відомо – це основна причина діабету.

Позбудьтесь стресу


Мінімізуйте стрес / Фото Pexels

Так, стрес не лише погіршує якість життя та здоров'я, але й може призвести до діабету 2 типу. У цьому стані тіло та розум тісно співпрацюють. Тож хаос відбувається не лише у вашій голові, але у всьому організмі. Дослідження показало, що стрес генерує гормон кортизолу. Підвищення його рівня автоматично змушує тіло виробляти більше глюкози та жиру, а це вже впливає на контроль рівня цукру в крові.

До теми Це значно простіше: як захистити себе від раку

Забезпечте організм вітаміном D

Вітамін D потрібен організму не лише для міцності кісток. Дефіцит цього надважливого компоненту може тягнути за собою серйозні наслідки. Дослідження показало, що регулярний прийом вітаміну D протягом 6 місяців покращує чутливість та вироблення інсуліну. Позитивний результат спостерігали у 96 учасників, які були хворі на діабет 2 типу або мали високий ризик захворювання.