Захворювання виникає з двох причин – через некеровані фактори (спадковість, стать, вік), а також в разі неправильного способу життя (низька активність, куріння, неконтрольоване вживання лікарських препаратів). Захворювання часто розвивається без будь-яких виражених симптомів, тому при змінах постави чи викривленнях хребта, слід звернутися до лікаря.

До теми Втома та сонливість: як зрозуміти, що це ознаки дефіциту кальцію

Ось кілька популярних способів профілактики остеопорозу.

Активний відпочинок і регулярний фітнес

Регулярна фізична активність позитивно впливає на здоров'я кісток. Особливо корисні йога, біг, швидка ходьба та стрибки.

Обирайте продукти, насичені вітамінами

Вибір правильних продуктів в молодості допоможе зміцнити кістки на все життя. Корисні всі продукти, в яких є кальцій і вітамін D: молоко і йогурт, капуста, квасоля, мигдаль і апельсини, лосось і інша жирна риба, яйця. У меню повинні бути також банани (калій може допомогти підвищити міцність кісток), чорнослив (вітамін K сприяє здоров'ю кісток) і оливкова олія (допомагає зберігати кісткову масу).

Регулярно відвідуйте масажиста

Якщо у вас немає протипоказань, масажі допоможуть покращити кровообіг.

Читайте також Як позбутися від болю в суглобах: 6 дієвих вправ

Приймайте добавки за призначенням лікаря

Якщо ваш раціон недостатньо збагачений продуктами, які містять вітамін D чи калій, поговоріть зі своїм лікарем про застосування добавок, утім, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням.

Пройдіть огляд в ендокринолога

Жінкам після 35 років – бажано, жінкам після 40 – обов'язково.

Пройдіть денситометрію

Денситометрія – це кількісне визначення мінеральної щільності кісткової тканини. Жінкам в період менопаузи, особливо в разі її раннього настання, хоча б раз на рік, а в ідеалі 2 рази на рік, бажано проходити діагностику.