Як правило, споживання природного жиру в цільних продуктах, як-от м'ясо, горіхи, насіння та молочні продукти, у помірних кількостях не шкодить вашому здоров'ю. Тому немає потреби вилучати його зі свого раціону.

Зверніть увагу Список продуктів і страв, які не можна їсти на сніданок

Продукти, що насправді не є корисними

Знежирені сухі сніданки

У певному сенсі сухі сніданки здаються здоровим сніданком. Наприклад, вони мають низький вміст жиру та збагачені вітамінами.

Однак багато злаків містять доданий цукор. У розділі інгредієнтів цукор зазвичай є другим або третім пунктом у списку, тобто він присутній у великих кількостях.

Ба більше, варто звернути увагу не лише на білий столовий цукор. Білий цукор, коричневий цукор, кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози та мед містять фруктозу.

Надмірна кількість фруктози підвищує ризик ожиріння, захворювання серця, нирок, діабету 2 типу та інших проблем зі здоров’ям.

Наприклад, 1 склянка (98 грамів) граноли з низьким вмістом жиру містить 22 грами (приблизно 5 чайних ложок) цукру.

Знежирені ароматизовані кавові напої

При помірному споживанні кава має користь для здоров'я. Вона містить антиоксиданти, які захищають серце. Кава також містить кофеїн, який може покращити вашу розумову та фізичну працездатність, прискорюючи метаболізм.

З іншого боку, високий вміст цукру в деяких ароматизованих кавових напоях із низьким вмістом жиру може негативно вплинути на ваше здоров’я.

Наприклад, середній (496 грамів) знежирений напій мокко містить лише пів грама жиру, але цілих 47 грамів цукру. Це 73% від загальної кількості калорій.

Рідкі калорії не такі ситні, як калорії з твердої їжі. Вони сприяють підвищенню щоденного споживання калорій, що може призвести до збільшення ваги.

Нежирний ароматизований йогурт

Йогурт має давню репутацію здорової їжі. Дослідження показують, що звичайний йогурт може допомогти схуднути та покращити стан тіла. Він також повний корисних пробіотичних бактерій.

Проте йогурт з низьким вмістом жиру часто містить занадто багато цукру, щоб вважати його поживним вибором. Наприклад, 1 чашка (245 грамів) знежиреного йогурту з фруктовим смаком містить 31 грам цукру. Це приблизно стільки ж, скільки чашка (190 грамів) бананового пудингу.

Обирайте йогурт із найменшою кількістю доданого цукру. Краще додайте до нього фруктів.


Купляйте звичайний йогурт та їжте його з фруктами / Фото Unsplash

Арахісова паста зі зниженим вмістом жиру

Арахісова паста – смачна і популярна страва. Дослідження показують, що вона може мати переваги для контролю апетиту, маси тіла, рівня цукру в крові та здоров’я серця.

Однак, зауважте, що натуральна арахісова паста містить лише арахіс і, можливо, сіль. А знежирена – цукор, кукурудзяний сироп та інші добавки.

Ба більше, деякі здорові мононенасичені жири замінюють обробленою рослинною олією.

Калорійність натурального арахісового масла та арахісового масла зі зниженим вмістом жиру однакова – близько 190 – 200 калорій у 2 столових ложках (32 грами). Однак натуральне арахісове масло є кращим вибором, оскільки воно піддається мінімальній обробці.

Знежирене молоко

Хоча знежирене молоко вже давно рекламують як найкорисніший тип молока, дослідження показують інше.

Знежирене молоко не дає жодної користі порівняно з цільним молоком для здоров’я серця чи контролю ваги, незважаючи на те, що воно містить менше калорій і жиру. Насправді жирні молочні продукти мають більше переваг, ніж знежирені.