Звернення до лікарів само по собі є напруженою процедурою. А якщо воно підкріплюється знеціненням та ігноруванням скарг пацієнта – можливі неочікувані наслідки. На щастя, історія про яку ми розповімо сьогодні має позитивний фінал. Жінка, скарги якої ігнорували впродовж року, все ж дізналася про першопричину порушень. Втім, щоб добитися результату, їй довелося пройти складний шлях.

Читайте також Особистий досвід: мінус 50 кілограмів та здорова щитовидка – фото до та після схуднення

56-річна жінка, яка важила майже 100 кілограмів, сьогодні середньостатистична пацієнтка з вагою 61 кілограм:

Мені знадобився рік, щоб схуднути. Але найцікавіше, що саме стало мотивацією до цього рішення. Річ в тім, що кожен лікар, до якого я зверталася зі захворюваннями, звинувачував у моїх порушеннях зайву вагу.

Замість того, щоб почати лікування, лікарі стверджували, що в спазмах, сонливості, онімінні кінцівок, порушеннях рівноваги, проблемах з пам’яттю та інших тривожних симптомах, винна вага жінка.

Жінка скинула зайву вагу для отримання діагнозу
Жінка скинула зайву вагу для отримання діагнозу / Фото Pexels

Пост, опублікований на Reddit, набрав 49,3 тисячі вподобань, а серед коментаторів можна знайти велику кількість людей з аналогічним досвідом. Більшість користувачів заявили, що неправильна діагностика та несвоєчасне лікування й дійсно загострюють захворювання, а думка, що погане самопочуття – це винна зайвої ваги, навіть призводили до смерті деяких пацієнтів, які так й не отримали вчасної допомоги.

Що виявили лікарі

Після свого схуднення, жінка повернулася в клініку. Більшість лікарів були в захваті від перевтілення та навіть вітали її з одужанням. Однак втрата ваги ніяк не покращила самопочуття жінки.

Після цього медики провели МРТ, полісомнографію та лапароскопію, чого не робили раніше. Дослідження та хірургічне втручання, показали що у пацієнтки вроджена аномалія Арнольда-Кіарі, набряк язичка в горлі, нарколепсія, виснаження обох яєчників та ураження нижніх відділів тонкої та товстої кишки. За словами жінки, лікарі могли запобігти розвитку патологій. якби комплексна діагностика була проведена хоча б рік тому.

Упереджене ставлення

Терапевт Кімберлі Гудзуне провів власне дослідження, де продемонстрував, що лікарі й справді відносять до пацієнтів по-різному.

Як тільки пацієнт входить у двері, лікарі автоматично дають оцінку тому, яка людина стоїть перед ними.

Серед критеріїв оцінки – вага, вік та раса. "Візуальна упередженість" впливає на спосіб лікування, комунікацію та швидкість надання послуг. Окрім цього, дослідження показали, що лікарі пов'язують ожиріння з низкою негативних властивостей пацієнта, зокрема поганою гігієною та ворожістю.

Також лікар додав, що стан пацієнтів з ожирінням не викликає того співпереживання чи занепокоєння, які проявляються при лікуванні інших хворих. Звісно, таке ставлення негативно впливає на ефективність консультацій.