Американські медики знайшли унікальне рішення – інтервальне голодування. Головна мета експериментів була спрямована не на дослідження ефективності цього харчування при схудненні, а на вивчення впливу на здоров'я.

Цікаво Піклуйтесь, як про обличчя: експертка ексклюзивно розповіла головні правила догляду за бікіні

Інтервальне голодування покращує здоров'я

Результати напрацювань дослідників, які згодом опублікували в Endocrine Reviews, довели, що інтервальне голодування може впливати на зниження ризиків виникнення небезпечних недуг. Тому важливий не лише правильний раціон, а й правильні інтервали між прийомами їжі.

Дослідження виявили, що споживання їжі у проміжку 8 – 10 годин на добу дозволяє знизити ризики розвитку діабету та серцево-судинних захворювань. Вчені провели метадослідження, тобто проаналізували багато попередніх напрацювань колег. Вони порівнювали дані учасників досліджень про режим харчування та показники здоров'я.


Інтервальне голодування захищає від захворювань / Фото Pexels

Метод інтервального голодування 16/8 передбачає щоденну перерву між прийомами їжі у 16 годин. Тобто 8 годин на день ви їсте, а 16 – голодуєте. Якщо 16 годин без їжі даються складно, можна скоротити цей інтервал на 2 – 3 години. Такий метод харчування покращує якість сну і загальний стан здоров'я, зокрема дозволить знизити ризик розвитку хронічних захворювань. І головна перевага – ефективне схуднення та феєричне зниження розвитку ожиріння.

Харчування за розкладом є нескладною на практиці, але досить ефективною стратегією, яка вимагає менших зусиль, ніж підрахунок калорій,
– каже співавторка дослідження Сатчідананда Панда з Інституту біологічних досліджень.

Вона наполягає на тому, що значно більшої уваги потребує саме час прийому, а не їжа. Така дієта здатна неабияк змінювати активність генів, гормонів і метаболізму. А хаотичне харчування "у вільну хвилину" порушує всі внутрішні програми та призводить до збою систем.

До теми Таблетки від старіння: вчені здивували унікальним відкриттям, яке скоро буде в аптеках

Дослідники вважають інтервальне голодування найефективнішим методом схуднення, адже він дуже простий. Вам не потрібно рахувати калорії, купувати специфічні коштовні продукти або готувати для себе особливі страви. Достатньо просто дотримуватися розкладу.