Печінка виконує функції природного фільтра та має ще чимало інших обов'язків. Її несправність негативно впливатиме на травлення, обмін речовин, виведення токсинів та засвоєння всього корисного, що ви з'їли.

А ви знали Спосіб чхання передається генетично, або 6 фактів про ніс, які вас здивують

7 звичок, які знищують печінку

Алкоголь – ворог №1

Ні для кого не секрет, що алкоголь найбільш ефективно справляється зі знищенням печінки. Ваш орган може спокійно переносити помірне споживання. Але коли йдеться про більші дози, алкоголь потрапляє в систему травлення, а печінка піддається ризику накопичення жиру.

Якщо вчасно не спинитись, ви зможете "потішити" свою печінку алкогольною хворобою, що прогресує, алкогольним гепатитом та печінковою недостатністю.

Цукор

Велика кількість цукру у денному раціоні не лише шкодить вашим зубам і талії. Печінка використовує лише один тип цукру – фруктозу, для утворення жиру. Тож велика кількість рафінованого продукту призводить до накопичення жирів. Деякі дослідники порівнюють шкоду цукру для печінки з алкоголем.


Надмірна кількість цукру шкідлива для організму / Фото Unsplash

Брак води

Вашому організму також потрібна вода, адже спрага зовсім не спонукає органи виконувати всі функції на 100%. Для печінки нестача води означатиме хаотичну роботу. Дослідження доводить, що люди, які споживали більше води, мали менші ризики жирової хвороби печінки.

Ліки замість цукерок

Приймати пігулки без належної причини – це ще один гарний спосіб вивести з ладу печінку. Тому важливо стежити та дозами та чітко розуміти потребу у тих чи інших медикаментах. Особливо негативний вплив має велика кількість знеболювальних: вони пошкоджують печінку токсинами. Проблем не виникатиме, якщо приймати медикаменти згідно з рецептурними рекомендаціями.

Нерегулярні прийоми їжі

Цей ворог напевно найбільш підступний та неочікуваний. Саме так, ваш нерегулярний графік харчування може зашкодити печінці. Якщо ви полюбляєте нічні перекуси, пропускаєте сніданки чи їсте раз на день, коли є час, – ожиріння та пошкодження печінки вам не уникнути.

Поганий сон


Подбайте про здоровий сон / Фото Unsplash

Неякісний нічний відпочинок шкодить не лише вашій розумовій продуктивності, але й роботі печінки. Для цього органу неспання перетворюється в окислювальний стрес. Без належного відпочинку ваша печінка наступного дня не зможе повною мірою виконувати свої функції та ефективно переробляти жир, що провокує його накопичення. А це вже відкриває прямий шлях до ожиріння, діабету та серцевих захворювань.

Дізнайтесь Ви будете почуватись самотніми: забудьте про обмеження в їжі

Незахищений секс

Згадуємо про гепатит і користуємось презервативами. Без належного захисту ви ризикуєте підхопити потенційно смертельне захворювання для печінки, яке передається статевим шляхом. Щоб захистити себе та свої органи – завжди обирайте безпечний секс та використовуйте презервативи.