50 років досліджень дали зрозуміти Вільяму Дементу, що ми спимо, бо почуваємось сонними. Але чи правильним є наш нічний відпочинок і як покращити його якість, розповідаємо далі.

Зверніть увагу Яка поза для сну є найгіршою і чому: відповідь експерта

Як покращити сон

Австралійські вчені стверджують, що більшість з нас спить на боці. Це вдалось виявити у ході дослідження, до якого залучили 664 людини. У результаті вияснилось: близько 54% ​​учасників провели ніч на боці, 37% – на спині і близько 7% – на животі. Доцент кафедри науки і медицини Університету Бонда Крістіан Моро і його аспірантка Шарлотта Фелпс зазначають, що сон на спині насправді не надто корисний, адже може стати причиною проблем з диханням.

Також люди схильні досить багато рухатися вночі. Особливо таку тенденцію простежили у чоловіків до 35 років. Це насправді гарний показник: ваше тіло здатне відчувати дискомфорт і коригувати це.

Ідеальної пози досі не змогли запропонувати, адже від цього залежить низка факторів: вік, вага, статура, довкілля, вагітність, рід занять та інше.


Що покращує сон / Фото Pexels

Важливо також подбати і про якісні атрибути сну: подушку, ковдру, матрац та білизну. Вчені запевняють, що U-подібна подушка сприятиме більш тривалому сну, а кругла форма зменшить больові відчуття після ночі. Матрац також повинен бути якісним: якщо він має видимі дефекти чи шумить під час руху, його варто замінити.

Важливо Які речі слід замінювати частіше, ніж ми думаємо

Поради вчених, які сприяють кращому сну:

  • Підтримуйте температуру у приміщенні 15 – 19°C.
  • Провітрюйте кімнату, щоб завжди було свіжо.
  • Якщо вам складно заснути, спробуйте вживати, наприклад, антигістамінні препарати та уникати тонізувальних напоїв.
  • Не лягайте спати з повним сечовим міхуром.