Якщо говорити науковими термінами, то хропіння – це шум, який виникає при диханні, він спричинений вібрацією тканин у верхніх дихальних шляхах. Явище зустрічається майже у всіх людей у певні періоди їхнього життя та заважає. Спробувати побороти це можна в домашніх умовах.

Цікаво Коли правильно чистити зуби: до чи після сніданку

Що допоможе побороти хропіння

Капустяний лист

Все дуже просто і водночас результативно. Подрібніть у блендері лист капусти разом із медом. Суміш потрібно вживати всередину протягом одного місяця.

Обліпихова олія

Її можна застосувати по-різному, але найефективнішим вважають полоскання рота і горла перед сном. Можна спробувати приймати одну чайну ложку олії обліпихи вранці або ж капати ніс двічі на добу протягом 3 тижнів, після чого треба зробити перерву.

Сік моркви і цибулі


Сік моркви та цибулі допоможе / Фото Pexels

Вичавіть сік цибулі і моркви у рівних невеликих пропорціях. Візьміть тампони, змочіть їх у цьому "коктейл" та запхайте у кожну ніздрю. Тримати потрібно протягом 5 – 10 хвилин.

Капа

Ця річ встановлюється у рот і допомагає повітрю постійно проникати в легені. Завдяки їй розводяться щелепи, а нижня перебуває трохи у висунутому стані. Це сприяє напруженню м'язів кореня язика і зміцненню піднебіння. Проблеми з хропінням повинні зникнути. Проте не кожному вдається звикнути до капи.

Кліпса

Замість капи можна спробувати кліпсу. Вона, до слова, набагато дешевша. Кліпса розширює дихальні канали завдяки відкриттю носових проходів, що має сприяти зникненню хропіння.

Інші методи

Менш екстравагантними та більш універсальними порадами на щодень є:

  • підтримуйте здорову вагу;
  • виконуйте дихальні вправи;
  • намагайтесь спати на боці;
  • уникайте алкоголю перед сном;
  • киньте палити або хоча б зменште кількість цигарок;
  • стежте за чистотою носових порожнин;
  • відвідайте свого лікаря, якщо хропіння не зникає.