Ми підготували добірку 5 порад, які часто ширяться на просторах інтернету. Їх слід повністю ігнорувати, якщо ж ви не хочете набрати зайві кіло.

Цікаво На що важливо звернути увагу в осінньому раціоні: поради нутриціолога

5 порад "експертів", які варто ігнорувати

Снідайте, навіть якщо не голодні

Міф про те, що сніданок пришвидшує метаболізм, досі продовжує жити. Він змушує багатьох наїдатись вранці та бігти у справах з відчуттям важкості. Чи корисно це для вас? Ні! Дослідження показало, що час споживання їжі не має жодного впливу на темпи схуднення. Про це детальніше ми розповідали тут. Якщо ж вранці у вас є відчуття голоду, додавайте у раціон страви багаті білком, наприклад, яйця.

Щоденне зважування

На вашу вагу впливає чимало факторів: час доби, гормональні зміни, баланс рідини. Тому протягом дня показники можуть кардинально змінюватись. Для багатьох такі мінімальні зрушення можуть стати джерелом занепокоєння. Тож якщо ви відчуваєте, що часте зважування викликає у вас негативні емоції, краще його мінімізувати.


Щоденне зважування може бути джерелом тривоги / Фото Unsplash

Очищення соками

Про питний детокс з вживанням соків живе багато цікавих фактів. Прихильники такого методу схуднення часто обіцяють фантастичні результати до мінус 5 кілограмів на тиждень, але забувають повідомити про наслідки, які теж не забаряться. До того ж дієти з низьким вмістом калорій не славляться своїми тривалими результатами. Таке очищення ніяк не змінить ваших щоденних харчових звичок, тож з часом втрачені кілограми повернуться.

Акцент на кардіотренуваннях

Безперечно, кардіотренування дуже корисні для підтримки фізичної форми та здоров'я, допомагають боротись зі стресом та тривогою. Проте не варто акцентувати лише на них, якщо ви хочете швидко схуднути.

Результати фізичних навантажень значною мірою залежить від людини. Декому вдається ефективно схудну, а дехто застрягає у своїх звичних рамках ваги. Саме тому тренери рекомендують поєднувати силові та кардіотренування. Такий баланс підійде усім, тож не доведеться витрачати зайвих сил на експерименти.

До теми 2 тижні, мінус 4 кіло і жодних страждань: експрес-схуднення від дієтолога

Прийоми їжі кожні 2 – 3 години

Міф про багато невеликих порцій протягом дня намагався впровадити у свій раціон багато хто. І це помилка! Доказом цього є дослідження, яке провели вчені. Учасників розділили на дві групи, протягом експерименту вони споживали однакову кількість калорій протягом дня: одні розділяли їх на 7 прийомів, а інші їли всього двічі на день. Результати показали, що жодних змін не виявлено між двома групами. Тому багаторазове харчування невеликими порціями не призводить до більшої втрати ваги.