Але не поспішайте їсти, тут варто вдатись у деталі та ретельно розібратись у широкому різноманітті. Як застерігають лікарі-дієтологи – не всі каші принесуть для вас користь.

Цікаво Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Каші, від яких краще відмовитись

Сніданок – один з визначальних прийомів їжі, адже він задає робочого темпу та впливає на самопочуття протягом усього дня. Невдало підібрана страва може знатно зіпсувати усі плани. Аби цього уникнути, варто гарно попрацювати над раціоном. Чудовим варіантом залишаються каші, які необхідні як дітям, так і дорослим.

Остерігатись перш за все варто манної каші. Ви будете здивовані, але суперфуд з дитинства може принести шкоду вашому організму. Перший ворог – висока калорійність, тож для тих, хто хоче схуднути, це не найкращий варіант. Також у цій каші є фітин, який може блокувати засвоєння кальцію, глютен – сильний алерген, який призводить до порушень шлунково-кишкового тракту, а надмірне щоденне вживання порушує здатність організму всмоктувати залізо.

Манна каша може принести шкоду / Фото Pexels

Ще один представник суперкалорійної лінії – рисова каша. Про користь та шкоду рису ми розповідали вже раніше. Каша з цим злаком, на жаль, теж не потішить вашу фігуру, а додавання як до рисової, так і до манної каші молока, вершків, цукру чи олії лише ускладнюють ситуацію.

При цьому ці види сніданків містять багато рафінованих вуглеводів і майже не мають у складі клітковини. Такі ранкові перекуси впливають негативно і на показники рівня цукру в крові, зокрема вміло їх підвищують. Річ у тім, що манна та рисова каші у процесі перероблення втрачають основний склад корисних вітамінів, залишаючи нам у тарілці лише "об'їдки" поживних речовин.


Рисова каша калорійна / Фото Pexels

До теми Чому я завжди голодна: як виникає надмірний апетит

Тож сніданки можуть мати згубний вплив не лише на фігуру, але й здоров'я. У гіршому випадку тривале та надмірне поїдання може призвести до ожиріння, цукрового діабету чи навіть гіпертонії. Для ранкових прийомів їжі найкраще обирати каші виготовлені з цільних круп, наприклад вівса, ячменю, перлівки або коричневого рису, рекомендують експерти.