У рейтингу поганих напоїв опинились газовані води (дієтичні альтернативи теж не працюють), солодкі чаї, соки, енергетичні напої та солодка кава з молоком. Проте існує напій, який легко переганяє всі ці шкідливі продукти і посідає 1 місце.

Цікаво Дренаж – не детокс: чому цей процес надважливий для організму

Які напої шкідливі для метаболізму

Особливо подбати про процес метаболізму та виключити шкідливі напої варто після 50. Позбутись, перш за все, варто замороженої кави або відомих холодних коктейлів з кавою.

Ці напої завоювали серця багатьох, особливо у спекотний літній сезон, коли можна отримати бажану прохолоду та бадьорість в одній чашці. Проте регулярне вживання таких напоїв загрожує вашому обміну речовин та збільшує ризики збільшення ваги. Річ у тім, що холодна кава з льодом багата на рафінований цукор і знежирені молочні вершки. Щоденне вживання цих продуктів буде мати фатальні наслідки для здоров'я і ваги.

Якщо чорна кава, як правило, має низьку калорійність, то заморожена кава зазвичай багата на калорії через велику кількість сиропів, кремів, збитих вершків тощо. Усе це насправді складається з цукру. Один напій містить від 400 до 1200 калорій,
– пояснює експертка в галузі охорони здоров'я Наталія Комова.

Одразу після споживання таких калорій ваш організм стає на хибний шлях харчування до кінця доби: ви сповільнюєте травлення і метаболізм, позбавляєте себе будь-яких шансів на втрату ваги.


Холодна кава переповнена цукром / Фото Pexels

Саме тому дієтологи рекомендують робити правильний вибір у сторону натуральних підсолоджувачів та молока на рослинній основі. В останньому і правда зберігається значна кількість рафінованого цукру, проте воно корисніше та має протизапальну дію.

Подумайте про використання меду або кориці для ароматизації кави, а не рафінованого цукру. Ці два інгредієнти є натуральними і протизапальними, а кориця може допомогти прискорити метаболізм і стабілізувати рівень цукру в крові. А це може покращити схуднення та зменшити здуття,
– рекомендує дієтологиня Тріста Бест.

Важливо розуміти, що відмовлятись від кави під час схуднення не обов'язково. Небезпечними для фігури будуть лише додатки, якими ми звикли перетворювати напій у шкідливий. Саме тому дуже важливо відмовитися від солодких інгредієнтів, тобто цукру та молока. Або ж можете випити чашку зеленого або чорного чаю, які безпечніше заправляти молоком. Ці напої містять менше жирів та можуть пришвидшити метаболізм.